6.jūlijā Augstākajā tiesā notika notāru zvēresta ceremonija, kurā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma jauno notāru Lindas Damanes un Evijas Paļumas zvērestu.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs vēlēja notārēm ikdienas darbā, pildot zvērestā solīto, atcerēties, ka notārs ir tiesu sistēmai piederīga profesija, no kuru uzticības likumam, godaprātam un sirdsapziņai sabiedrība spriež arī par visu tiesu sistēmu kopumā. Priekšsēdētājs atzīmēja arī to, ka Latvijas notariāts ir sabiedrības cienīta institūcija un jaunajām kolēģēm šī iemantotā uzticība jātur augstā godā.

Savukārt Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča atzīmēja, ka šī zvēresta diena notariātam ir īpaši nozīmīga, jo tā rindas papildina pirmā tiesību doktore. Linda Damane ir ne tikai pirmā tiesību doktore Latvijas, bet Baltijas notariātā.

Abas zvērinātās notāres amata pienākumus pildīs Latgales apgabaltiesas teritorijā – Evija Paļuma 16. jūlijā sāks darbu Krāslavā, bet Linda Damane 1. septembrī Daugavpilī.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211