Piektdien, 21. jūnijā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma piecu Latvijas Zvērinātu advokātu padomē uzņemto advokātu zvērestu.

Zvērinātu advokātu rindas papildina Semjons Fogels, Ivars Girgensons, Katrīne Pļaviņa, Rolands Valdemārs un Edvijs Zandars.

Pēc zvēresta pieņemšanas Augstākās tiesas priekšsēdētājs vēlēja jaunajiem advokātiem ievērot zvērestā solīto, cienīt sevi un savu amatu. “Ņemot vērā, ka jūs esat daļa no tiesu sistēmas, mēs visi kopā esam atbildīgi par sabiedrības izpratnes veidošanu par tiesu sistēmu. Mēs visi esam viens vesels,” atzīmēja Ivars Bičkovičs.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likuma 46.pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja:
Iveta Jaudzema, Augstākās tiesas starptautiskās sadarbības speciāliste
Tālrunis 67020396, e-pasts iveta.jaudzema@at.gov.lv