7. maijā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma trīs Latvijas Zvērināto advokātu padomē uzņemtu advokātu zvērestu.

Zvērinātu advokātu rindas papildina bijušais Prokuratūras Rīgas Autotransporta prokuratūras virsprokurors Indulis Bukovskis, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes Juridiskās daļas galvenā juriste Karīna Čakārne un zvērinātu advokātu biroja „Lawin” juriste Anna Mišņeva.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs pēc zvēresta pieņemšanas jaunajiem advokātiem vēlēja ar zināšanām un gribasspēku pierādīt sevi un būt konkurētspējīgiem plašajā advokātu saimē. Viņš atgādināja, ka advokāts, kaut arī pirmām kārtām strādā savu klientu interesēs, nedrīkst aizmirst, ka ir tiesu sistēmai piederīgas profesijas pārstāvis. „Tiesneši, prokurori, advokāti – mēs visi satiekamies tiesas zālē un kopā veidojam sabiedrības viedokli un attieksmi pret tiesu sistēmu. Nekad nezaudējiet atbildības sajūtu par to,” vēlēja I.Bičkovičs.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likuma 46. pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211