Šodien, 12.septembrī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns ir pabeidzis dienesta pārbaudi par Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas tiesneses Marijas Goldšmites darbību saistībā ar viņai uzticētajiem Operatīvās darbības likumā noteiktajiem pienākumiem. Par pārbaudes rezultātiem un tālāko rīcību A. Guļāns paziņos preses konferencē, kas notiks šodien, 12. septembrī plkt.15.00 Augstākās tiesas 461. zālē. Žurnālisti caurlaides var pieteikt pa tālruni 7020396.

Tiesnese Marija Goldšmite, izskatot Finanšu policijas lūgumu, ir devusi atļauju veikt Ilzes Jaunalkses telefonsarunu noklausīšanos laika periodā no 2005. gada 6. decembra līdz 2006. gada 6. janvārim, un šo informāciju likumā noteiktajā uzraudzības kārtībā nosūtījusi Ģenerālprokuratūrai.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs ir saņēmis Ilzes Jaunalksnes iesniegumu, kurā žurnāliste, uzskatot, ka ir pārkrāptas viņas cilvēktiesības, lūdz darīt zināmu akceptu devušā tiesneša vārdu, sevišķā līdzekļa piemērošanas iemeslu, kā arī ierosināt pret šo tiesnesi disciplinārlietu.

 

Informāciju sagatavoja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļa

Autors: Ilze Eida, Augstākās tiesas preses sekretāre

E-pasts: ilze.eida@at.gov.lv, tālrunis: 7020396, 28652211