Otrdien, 16.janvārī, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs Saeimas namā tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs norāda, ka šī ir vēsturiska tikšanās, jo pirmo reizi, esot Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētāja amatā, viņš saņēmis aicinājumu tikties ar Saeimas priekšsēdētāju.

Amatpersonas pārrunāja Tieslietu padomes lomu un vietu valsts varas sistēmā. Augstākās tiesas priekšsēdētājs ir vienisprātis ar Saeimas priekšsēdētāju, ka Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai.

Tikšanās laikā pārrunāti otrreizējā caurlūkošanā nodotie grozījumi likumā “Par tiesu varu”. Ivars Bičkovičs vēlreiz atkārtoja Tieslietu padomes argumentus, kādēļ tā atbalstījusi Valsts prezidenta atceltos grozījumus.

Saeimas priekšsēdētāja uzklausīja Augstākās tiesas priekšsēdētāja skatījumu arī par publiskajā telpā izskanējušo informāciju par maksātnespējas procesu tiesvedībām. Priekšsēdētājs informēja par Augstākās tiesas darbu vienotas tiesu prakses un judikatūras veidošanā un šogad ieplānoto pētījumu par tiesu praksi komerclietās un maksātnespējas lietās.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211