Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšanas laikā jau par labu tradīciju Augstākajā tiesā kļuvusi labdarības akcija – ziedojumu vākšanas bērniem, kuriem dzīvē neklājas viegli. 2007. gada nogalē tiesneši un tiesas darbinieki saziedoja 787 latus, un tie nosūtīti Cēsu rajona Raiskuma sanatorijas internātpamatskolai.

Ziedojumu vākšanas iniciatore un koordinatore Civillietu departamenta priekšsēdētāja palīdze Skaidrīte Bērziņa un tiesas vadība saka paldies visiem, kas atbalstīja un piedalījās akcijā, un informē, ka dāvinājums būs ļoti noderīgs bērnu sadzīves apstākļu uzlabošanai, konkrēti – jaudīgas veļas mazgājamās iekārtas iegādei.

Pirmo reizi labdarības akcija Augstākajā tiesā notika 2002. gadā, kad tiesnešu un tiesas darbinieku ziedojumi – grāmatas, rotaļlietas, rakstāmpiederumi un bērnu drēbes – nonāca kopējā Latvijas televīzijas organizētā akcijā. Turpmākajos gados tiesa pēc Bērnu fonda ieteikuma atbalstīja konkrētas bērnu iestādes, to kontā pārskaitot saziedoto naudu. 2003. gadā Augstākās tiesas palīdzību saņēma Preiļu rajona Rudzātu speciālā internātskola, 2004. gadā Valkas rajona Ērģemes bērnu nams, 2005. gadā Krāslavas bērnu sociālās rehabilitācijas centrs „Mūsmājas”, bet 2006. gadā gandrīz 600 latus no Augstākās tiesas saņēma Saldus rajona bērnu un ģimenes centrs „Rūķītis”.

 

Informāciju sagatavoja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļa

Autors: Rasma Zvejniece, Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 7020396, 28652211