20. oktobrī Augstākajā tiesā ieradies Oksfordas Universitātes profesors, Oksfordas Universitātes Konkurences tiesību un politikas centra direktors Eriels Ezraki (Ariel Ezrachi).

Profesors Ezraki 20. oktobrī apmeklējis Rīgu Latvijas tiesību institūta 2014. gadā aizsāktās ārvalstu akadēmiķu vieslekciju programmas ietvaros, sniedzot lekciju par konkurences tiesībām un digitālo ekonomiku „Konkurences tiesības, online tirgi un ietekme uz offline labklājību”. Projekta ietvaros tradicionāli tiek apmeklēta arī Augstākā tiesa.

Augstākajā tiesā Eriels Ezraki tikās ar Administratīvo lietu departamenta tiesnešiem un palīgiem, kā arī ar Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāju un zinātniski analītisko padomnieku.

Neformālā gaisotnē Ezraki kungs tika iepazīstināts ar Augstākās tiesas darbu, tās galvenajiem uzdevumiem tiesu sistēmā.  Tika apspriesti interesējošie konkurences tiesību jautājumi, tādi kā konkurences lietu īpatsvars Augstākajā tiesā. Pārrunāti konkrēti gadījumi, risinājumu rašanas metodes un citas saistošas tēmas.

Profesors Ezraki guva ieskatu arī tiesas vēsturē, apmeklējot tās muzeju.

 

Informāciju sagatavoja:
Iveta Jaudzema, Augstākās tiesas starptautiskās sadarbības speciāliste
Tālrunis 67020396, e-pasts iveta.jaudzema@at.gov.lv