9. aprīlī ar Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētāju Pāvelu Gruziņu un Krimināllietu tiesu palātas priekšsēdētāju Ervīnu Kušķi tikās Azerbaidžānas Ģenerālprokuratūras Pretkorupcijas departamenta virsprokurora Movluda Mirzalijeva (Movlud Mirzaliyev) vadītā prokuroru grupa.

Azerbaidžānas pārstāvji vēlas iepazīties ar Latvijas tiesu praksi, izskatot lietas, kas saistītas ar koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem, tādēļ savas vizītes Latvijā ietvaros viņi apmeklēja Augstāko tiesu.  

Azerbaidžānas Ģenerālprokuratūras Pretkorupcijas departamenta pārstāvju vizīte Latvijā 8. un 9. aprīlī organizēta Twinning projekta "Atbalsts Azerbaidžānas Ģenerālprokuratūras Pretkorupcijas departamentam" ietvaros. Projektu ievieš Lietuvas Speciālās izmeklēšanas dienests sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju.

Azerbaidžānas prokuroru mērķis ir iepazīties ar Latvijas pieredzi koruptīvu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā, pierādīšanā un tiesu praksi. Vizītes ietvaros Azerbaidžānas prokuroriem notiek tikšanās arī ar Latvijas tiesu un prokuratūras iestāžu pārstāvjiem.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211