Ceturtdien, 14.jūnijā, Rīgā tiksies trīs Baltijas valstu Augstāko tiesu priekšsēdētāji un tiesneši, lai kopīgā konferencē atskatītos uz tiesu sistēmu attīstību valstu pirmajā simtgadē.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Augstāko tiesu ikgadēja tikšanās ir tradīcija, un īpašajā visu Baltijas valstu simtgades gadā tā notiek Rīgā.

Konferencē “Tiesu sistēmu attīstības simtgades ceļš Baltijas valstīs” katra tiesa dalīsies ar savu vēsturisko pieredzi, akcentējot Augstākajām tiesām un tiesu sistēmām nozīmīgākos notikumus un attīstības procesus simts gados. Latvijas Augstākā tiesa kolēģiem piedāvās arī noskatīties filmu “Senatori”, kas konferences nolūkā tulkota angļu valodā.

Konferences noslēgumā Latvijas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, Lietuvas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Rimvydas Norkus un Igaunijas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Priit Pikamäe Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Simtgades Tautas grāmatu plauktam dāvinās katrs savu nozīmīgu grāmatu ar īpašu ierakstu. 

Tikšanās otrajā dienā 15.jūnijā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Augstāko tiesu pārstāvji apmeklēs Zemgales apgabaltiesu, lai iepazītos ar apelācijas instances darbu un sadarbību ar Augstāko tiesu.

Ņemot vērā tikšanās īpašo simtgades akcentu, Baltijas valstu Augstāko tiesu tiesneši dosies arī uz Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas “Auču” mājām. Tur dzīvojis arī prezidenta dēls Mintauts Čakste, kas bija viens no Latvijas Senāta senatoriem (Latvijas Senāts ir Augstākās tiesas priekštecis – kasācijas instances tiesa Latvijas brīvvalsts pirmajā posmā). Čakstu dzimtas piemiņai Baltijas valstu Augstākās tiesas kopā ar Mintauta Čakstes mazmeitu Kristīni Čaksti “Aučos” iestādīs piemiņas ozolu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211