7.jūlijā darbu Augstākās tiesas Civillietu departamentā sāk Aigars Strupišs. Tiesneša zvērestu jaunais tiesnesis Valsts prezidentam dos 15.jūlijā.

Aigaram Strupišam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze akadēmiskajā un pētnieciskajā darbā jurisprudences jomā un praktiskajā jurisprudencē, kā arī normatīvo aktu projektu izstrādāšanā, ko veicis neatkarīga eksperta statusā. Viņam ir arī ilggadīga pieredze sadarbībā ar dažādām valsts institūcijām un starptautiskajām organizācijām, strādājis Tieslietu ministrijas pastāvīgajā Komerctiesību darba grupā un Uzņēmumu reģistra konsultatīvajā padomē.

Aigars Strupišs 1990.gadā ieguvis jurista diplomu Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē un šobrīd studē doktorantūrā.

Saeima juridisko Aigaru Strupišu Augstākās tiesas tiesneša amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma apstiprināja pēc Augstākās tiesas priekšsēdētājs priekšlikuma.

Izvērtējot Aigara Strupiša kandidatūru Augstākās tiesas tiesneša amata kandidātu atlases atklātā konkursa divās kārtās un saņemot Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas pozitīvu atzinumu, konkursa pretendentu atlases komisija atzina viņu par piemērotu Civillietu departamenta tiesneša amatam.

Augstākās tiesas Civillietu departamentā tagad būs 14 tiesneši. Saskaņā ar Tieslietu padomes lēmumu, no 2015.gada 1.janvāra Civillietu departamentā noteiktais tiesnešu skaits paredzēts 15.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211