31.martā likumā noteiktais tiesneša pilnvaru termiņš beidzas Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesim Kalvim Torgānam.

„Meistars – augstākās raudzes profesionālis juridiskajā laukā” – tā juridisko zinātņu doktoru, habilitēto profesoru Kalvi Torgānu raksturo Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, uzsverot, ka Augstākās tiesas tiesnešiem tā ir bijusi vērtīga skola – strādāt blakus ar civiltiesību lielāko autoritāti, mācīties no viņa domām, darba metodēm, diskusijām.

Civillietu departamenta priekšsēdētājs Zigmants Gencs profesoru Kalvi Torgānu sauc par Civillietu departamenta spožāko zvaigzni, kaut arī viņa laiks tiesneša amatā bijis salīdzinoši neilgs – sešus gadus. Torgāna zināšanas, pieredze un autoritāte bijuši labākie argumenti ne tikai diskusijās par tiesu lietām, bet arī judikatūras veidošanā un likumprojektu darba grupās.

Apbrīnojamas ir Kalvja Torgāna darba spējas un enerģija – viņš ir vairāk nekā 35 grāmatu un ap 250 citu publikāciju autors. Arī savu 75.dzīves jubileju šodien, 31.martā, profesors atzīmē ar jaunas grāmatas – „Saistību tiesības” – atvēršanu.

Kalvis Torgāns par Augstākās tiesas Civillietu departamenta senatoru kļuva 2008.gadā. Sasniedzot maksimālo tiesneša amata vecumu, 2009.gadā viņa pilnvaras atbilstoši tā brīža likumā noteiktajai iespējai tika pagarinātas par pieciem gadiem.

Kalvis Torgāns apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni, Tieslietu sistēmas I pakāpes Goda zīmi. 2011.gadā saņēmis Latvijas Universitātes gada balvu zinātnē par zinātniskās skolas izveidi civiltiesībās, 2013.gadā saņēmis Augstākās tiesas Temīdas balvu nominācijā „Gada cilvēks–2013”.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211