Decembrī Augstākajā tiesā darbu sākuši pieci jauni tiesneši. Pirmdien viņi iepazinās ar kolēģiem un saņēma simbolisko amata rīku – tiesneša āmuriņu.

Senāta Administratīvo lietu departamenta senatore Vēsma Kakste Augstākajā tiesā strādā jau kopš 2008. gada, ar pārtraukumiem aizvietojot prombūtnē esošus senatorus. Savukārt Daina Treija tiesneša pienākumus vakantajā tiesneša vietā Krimināllietu tiesu palātā sāka pildīt šogad martā. 16. decembrī Saeima viņas apstiprināja par Augstākās tiesas tiesnesēm bez termiņa ierobežojuma.

9. decembrī Saeima par Augstākās tiesas tiesnešiem apstiprināja līdzšinējos Rīgas apgabaltiesas tiesnešus Inetu Ozolu un Valeriju Maksimovu un Administratīvās apgabaltiesas tiesnesi Ļubovu Kušniri. Viņi visi sākuši strādāt Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātā. Līdz ar to Civillietu tiesu palātā būs iespējams veidot vēl vienu tiesnešu sastāvu, kas sekmēs lietu ātrāku izskatīšanu.

Augstākajā tiesā šobrīd vēl vakantas ir četras vietas, no tām trīs ir senatoru un viena tiesneša amata vieta. Saeimas noteiktais tiesnešu skaits Augstākajā tiesā ir 53 amata vietas, no kurām 28 ir senatoru vietas un 25 ir divu tiesu palātu tiesnešu amata vietas.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211