Ceturtdien, 24. martā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma deviņpadsmit Latvijas Zvērināto advokātu padomē uzņemtu advokātu zvērestu.

Zvērinātu advokātu rindas papildinājušas līdzšinējās Rīgas tiesu apgabala prokurores Ieva Garanča un Inese Šulte, zvērināta advokāta S. Vārpiņa biroja un „Eversheds Bitāns” juristi Andrejs Podrezs un Inese Kalnāja-Zelča, individuāli praktizējošas juristes Brigita Lipska, Evija Novicāne, Inese Rozentāle.

Advokāta darbam pievērsīsies arī Parex bankas daļu vadītājas Inese Lazdovska, Marija Mišina un SEB bankas vadošais jurists Rihards Mors, SIA „Rīgas meži” juriste Anda Auziņa, Mittal Investments UK jaunākais juriskonsults Mikus Buls, sabiedrības Baltic Law Offices partneris Klāvs Čeže, SIA „DeinLand” jurists Dainis Gulbis, SIA „Deloitte Latvija” juristes Justīne Haka un Svetlana Tumanska, AS „RSK” galvenā juriskonsulte Baiba Lietiņa, SIA „Sauce” juriste Ilze Šulca un SIA „Buts” lektore Gundega Sūruma.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Ja pretendents nokārtojis advokāta eksāmenu un Latvijas Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, Zvērinātu advokātu padome uzņem pretendentu zvērinātu advokātu skaitā, nosaka zvērinātu advokātu praktizēšanas vietu un paziņo par uzņemtajiem zvērinātos advokātos Augstākās tiesas priekšsēdētājam, kas saskaņā ar Advokatūras likuma 46. pantu pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.
 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211