Šodien plkst.13.00 Augstākajā tiesā tiek atvērta grāmata “Senāts lasa Satversmi” un notiks diskusija “Satversme tiesneša rokās” – par tiesnesi kā Satversmes iztulkotāju.

Tiešraides saite: https://youtu.be/DJ3r3PFtTVU

 

Grāmata “Senāts lasa Satversmi” ietverti divi Senāta atziņu apkopojumi. Starpkaru Latvijas Senāta praksi Satversmes piemērošanā apkopojuši tiesību zinātņu doktori Jānis Pleps un Jānis Priekulis. Otro apkopojumu par mūsdienu Senāta atziņām tiesu nolēmumos sagatavojusi Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskā nodaļa.

Diskusijā “Satversme tiesneša rokās” juristi (gan praktizējoši, gan citās jomās strādājoši) runās par tiesu kā starpnieku starp Satversmi un cilvēku, par tiesnesi kā Satversmes iztulkotāju. Diskusiju vadīs LU Juridiskās fakultātes docents Edvīns Danovskis.

Diskusijas dalībnieki būs tiesneši – bijusī senatore Edīte Vernuša un Administratīvo lietu departamenta senatore Ieva Višķere, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents Jānis Pleps, kā arī cilvēki, kas studējuši jurisprudenci, bet dzīvē strādā citās jomās – aktieris Gints Andžāns un rakstniece Māra Svīre.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211

 

Augstākā tiesa Satversmes simtgades gadā akcentē Senāta devumu Satversmes pamatvērtību – demokrātijas un tiesiskuma – stiprināšanā un personas pamattiesību nodrošināšanā. Projektā “Senāts par Satversmi” tiek pētīts un analizēts, kā Senāts savos nolēmumos lasa un iztulko Satversmes pantos un principos liktās vērtības. Notiek arī citas aktivitātes, ko organizē gan pati Augstākā tiesa, gan iesaistās citu institūciju rīkotajos un tiesu sistēmas kopīgajos pasākumos. Vairāk informācijas Augstākās tiesas mājaslapas sadaļā “Senāts par Satversmi” un starpinstitūciju mājaslapā www.Satversme100.lv.