Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns, Senāta Krimināllietu departamenta senatori, Krimināllietu tiesu palātas tiesneši un Komunikācijas nodaļas darbinieki ielūdz žurnālistus ceturtdien, 27. janvārī plkst. 16.00 uz neformālu diskusiju Augstākajā tiesā.

Diskusijas tēma – jaunais Kriminālprocesa likuma projekts. Ziņojumu par projekta virzību un tajā ietvertajiem jaunajiem principiem sniegs Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs Pāvels Gruziņš.

Pagājušā gada 1. aprīlī Saeima likumprojektu ir pieņēmusi otrajā lasījumā un pašlaik Saeimas Juridiskās komisijas īpašajā apakškomisijā turpinās tā sagatavošana pieņemšanai trešajā, pēdējā lasījumā.

Likumprojekta sākotnējā versija pieejama Saeimas mājas lapā http://www.saeima.lv/bi8/lasa?dd=LP0286_1

Kriminālprocesa likuma jaunā redakcija paredz stingrāk nekā, piemēram, Civilprocesa likumā un Administratīvā procesa likumā regulēt mediju un citu personu tiesības atklātās tiesas sēdēs fiksēt tiesas sēdes norisi. Šobrīd spēkā esošajā Latvijas Kriminālprocesa kodeksā šī kārtība nebija iekļauta.

Šī būs jau otrā jaunizveidotās Komunikācijas nodaļas organizētā diskusija, un tās mērķis nav tiesas publicitāte, bet gan tiesnešu un žurnālistu „aci pret aci” saruna par mums visiem svarīgiem jautājumiem.

Diskusija notiks Augstākās tiesas 461. telpā, 4. stāvā. Ja Jums nepieciešama caurlaide, lūdzu to iepriekš pieteikt pa tālruni 7020350.

 

Informāciju sagatavoja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļa, tālrunis: 7020395

Autors: Anita Kehre, Augstākās tiesas priekšsēdētāja palīdze

E-pasts: anita.kehre@at.gov.lv, tālrunis: 9287367