14. jūnijā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma divdesmit trīs Latvijas Zvērināto advokātu padomē uzņemtu advokātu zvērestu.

Zvērinātu advokātu rindas papildina juridisko zinātņu doktors, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja padomnieks Imants Muižnieks un divdesmit divi zvērinātu advokātu palīgi: Benita Balana, Edmunds Berķis, Benno Butulis, Mārtiņš Gailis, Olga Hincenberga, Petra Janule, Inese Joppe, Zanda Kokare, Jānis Lagzdiņš, Artūrs Marģevičs, Kristaps Mežinskis, Andris Mucenieks, Irina Oļevska, Iveta Pazare, Edijs Poga, Evita Priedīte, Madara Smalkā, Ilmārs Šatovs, Vita Tanasi, Edijs Vaikuls, Jānis Zaļais un Baiba Zauere.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs jaunajiem advokātiem vēlēja specializēties un atrast savu nišu plašajā advokātu saimē, kā arī savā darbā vienmēr atcerēties, ka advokāti ir piederīgi vienam no valsts varas atzariem – tiesu varai. Augstākās tiesas priekšsēdētājs uzsvēra, ka advokātu darbs veido sabiedrības priekšstatu un attieksmi pret tiesu sistēmu kopumā.

Lai kļūtu par zvērinātu advokātu, persona, kurai ir atbilstoša izglītība un darba stāžs, kārto advokātu eksāmenu. Pēc eksāmena nokārtošanas, ja Zvērinātu advokātu padome nav saņēmusi ziņas, ka pretendenta uzņemšanai ir Advokatūras likumā noteiktie šķēršļi, pretendentu uzņem zvērinātu advokātu skaitā. Saskaņā ar Advokatūras likuma 46. pantu Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem jaunuzņemto zvērināto advokātu zvērestu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211