Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe devies uz Lietuvu, lai kā Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvis piedalītos Lietuvas Republikas prezidenta vēlēšanu novērošanā.

Centrālās vēlēšanu komisija atsaukusies Lietuvas Republikas Centrālās vēlēšanu komisijas uzaicinājumam Latvijas Republikas Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvjiem piedalīties Lietuvas Republikas prezidenta vēlēšanu novērošanā.

Svētdien, 11.maijā, Lietuvas vēlētāji dosies uz balsošanas iecirkņiem, lai izraudzītu prezidentu nākamajiem pieciem gadiem. Iepriekšējā balsošana sākusies jau trešdien.

Uz prezidenta krēslu pretendē septiņi kandidāti. Sabiedriskās domas aptaujās vadībā nemainīgi atrodas pašreizējā prezidente Daļa Grībauskaite.

Pēteris Dzalbe ir Centrālās vēlēšanu komisijas loceklis no tiesnešu vidus kopš 2009.gada. Saskaņā ar likumu „Par Centrālo vēlēšanu komisiju” Centrālās vēlēšanu komisijas sastāvā ir deviņi locekļi. Komisijas priekšsēdētāju un septiņus vēlēšanu komisijas locekļus ievēlē Saeima, bet vienu locekli no tiesnešu vidus — Augstākā tiesa savā plēnumā.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211