Eiropas Savienības Augstāko tiesu priekšsēdētāju tīkla valde ir pieņēmusi kopīgu paziņojumu ar Eiropas Savienības Tieslietu padomju tīklu par Krievijas Federācijas agresiju pret Ukrainu.

 

Eiropas Savienības Augstāko tiesu priekšsēdētāju tīkla un Eiropas Savienības Tieslietu padomju tīkla deklarācija

 

2022. gada 3. marts

Eiropas Savienības Augstāko tiesu priekšsēdētāju tīkls un Eiropas Savienības Tieslietu padomju tīkls stingri nosoda Krievijas Federācijas īstenoto smago starptautisko tiesību pārkāpumu un agresīvo karadarbību pret Ukrainu.

Tīkli aicina atgriezties pie civilizētām sarunām, ievērojot starptautiskās tiesības, cilvēktiesības, demokrātijas un tiesiskuma principus.

Tīkli pauž visdziļākās bažas par Ukrainas iedzīvotājiem un apliecina solidaritāti ar Ukrainas tautu un viņu tiesu varu. Tie iespēju robežās atbalstīs Ukrainas Augstāko tiesu, Augsto Tieslietu padomi un visu Ukrainas tiesu sistēmu šīs visnopietnākās krīzes risināšanā.

Eiropas Savienības Augstāko tiesu priekšsēdētāju tīkls un Eiropas Savienības Tieslietu padomju tīkls aicina visas Eiropas Savienības dalībvalstis un Eiropas Savienības institūcijas izmantot visus tiesiskos līdzekļus un resursus, lai izbeigtu netaisnību.