Sarunu festivālā LAMPA. Augstākā tiesa aicina uz diskusiju “Kopā celt tiesiskumu” ceturtdien, 3.septembrī, klātienē Gaismas pils studijā plkst.17.30–18.30.

Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē ir 400 sēdvietas, tā ka klausītājiem būs iespējams izvietoties pietiekami drošā atstatumā vienam no otra. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Būs skatāma arī diskusijas tiešraide un ieraksts, taču vislabāk to izbaudīt klātienē, tādēļ aicinām – nāciet 3.septembrī uz Nacionālo bibliotēku!

Diskusija būs par tiesiskumu un drošību. Tiesiskums ir pamats, lai cilvēks valstī justos droši. Kā veidojas tiesiskums, kāda ir katras varas loma tiesiskuma nodrošināšanā, vai tiesiskumu var nodrošināt tiesas vienas pašas? Par to diskutēs pārstāvji no tiesu varas, lēmējvaras un izpildvaras:

  • Valsts prezidents Egils Levits,

  • Ministru prezidents Krišjānis Kariņš,

  • Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere,

  • Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs,

  • Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

Diskusiju vadīs žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs uzsver, ka šodienas apstākļos, kad trūkumi tiesiskuma nodrošināšanā ir atklāti redzami, ir svarīgi saprast, vai valsts augstākās amatpersonas spēj vienoties par fundamentālo valsts pastāvēšanas pamatjautājumu un jēgu – sabiedrības drošības un kārtības nodrošināšanu, kas nav iespējama bez efektīvas tiesiskās sistēmas. “Ja šī sistēma nedarbosies efektīvi, nestrādās arī citi valsts darbības virzieni. Ir svarīgi vienoties par kopēju izpratni tiesiskuma celšanā, tādējādi paaugstinot arī cilvēku ticību valstij un tās likumiem,” norāda Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Vai valsts augstākās amatpersonas spēj vienoties par kopīgu visu varas atzaru darbu un atbildību tiesiskuma nostiprināšanā Latvijā? – to redzēsim diskusijā.

Diskusijas tiešraide būs skatāma:

Diskusijas ieraksts 3.septembra vakarā plkst.21.00 TV24 kanālā.

 

Sarunu festivāls LAMPA tradicionāli katru gadu notika jūnijā Cēsu pils parkā, taču šogad tika pārcelts pandēmijas dēļ. Festivāls notiks 2.–5. septembrī tiešraidēs un klātienē – studijās un kopā skatīšanās vietās. Vairāk: festivāla mājaslapā www.festivalslampa.lv 

 

Informāciju sagatavoja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211