Četrdesmit četri Zvērinātu advokātu padomē uzņemti jaunie advokāti 22. decembrī solīja godprātību, uzticību un lojalitāti valstij un tiesiskumam. Saskaņā ar Advokatūras likumu viņi nodeva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, sveicot kuplo advokātu pulka papildinājumu, atgādināja, ka advokāti ir tiesu sistēmas sastāvdaļa, līdz ar to arī viņu uzdevums ir tiesiskuma un tiesu sistēmas stiprināšana. „Jums ir visas iespējas ar savu godprātīgo darbu veidot tiesu sistēmas labo slavu, strādāt tā, lai par Latvijas juristiem nestāstītu anekdotes un nezākātos,” sacīja priekšsēdētājs. Viņš vēlēja būt gudriem, zinošiem, pieprasītiem advokātiem, ko cienītu kolēģi, tiesneši, prokurori, un kas vienmēr pildītu advokāta misiju aizstāvēt cilvēku intereses.

Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska apliecināja, ka jaunie advokāti uz zvēresta nodošanu nākuši ar ticību, ka spēs pildīt savu misiju, ar cerību, ka ar savu darbu palīdzēs cilvēkiem, un ar mīlestību pret saviem tuvākajiem. 

Lielākā daļa no jaunuzņemtajiem advokātiem ir līdzšinējie zvērinātu advokātu palīgi un advokātu un juridisko biroju juristi: Mārtiņš Aljēns, Juris Balodis-Bolužs, Gints Baraks, Sandis Bērtaitis, Mārtiņš Birks, Jānis Bite, Māris Brizgo, Liene Cakare, Nauris Grigals, Jānis Ešenvalds, Oskars Jonāns, Elīna Kaminska, Dzintars Kauss, Gundega Kārkliņa, Daumants Krasts, Guntis Lauskis, Sergejs Lukašins, Ilona Malnača, Edgars Nikels, Andis Pauniņš, Vjačeslavs Platpirs, Ilva Pogule, Sergejs Rudāns, Igors Sandlers, Zane Saulīte, Diāna Strauta, Timurs Šiks, Normunds Šlitke, Annija Švemberga, Kalvis Vanags, Skaidrīte Velme-Gulbe, Andrejs Voroncovs, Linda Zauša. Par zvērinātiem advokātiem kļuvuši arī tiesību zinātņu doktors, SIA „Baltic Security/DAKA valdes priekšsēdētājs Mihails Černousovs, Rīgas domes Pašvaldību ieņēmumu pārvaldes jurists Artis Dāvidnieks, biznesa augstskolas „Turība” lektors Edgars Golts, Limbažu pagasta padomes juriste Inese Ķikute, a.s. „Baltikums Asset Management” jurists Lauris Matisāns, „Neibergs&partneri” jurists Mārtiņš Otomers, maksātnespējas procesu administratori Aleksejs Petrovs un Juris Raudzeps, SIA „Juridiskā alianse” juriskonsults Juris Puriņš, SIA „Audit Advice” juridiskās nodaļas vadītāja Jeļena Rakova, Daugavpils policijas pārvaldes izmeklētāja Inese Volkova.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211