Aizvadītās nedēļas nogalē Augstākajā tiesā notika Ģimeņu diena, kad ciemos aicinājām tiesnešu un darbinieku ģimenes – vecākus, vecvecākus, dzīvesbiedrus, brāļus, māsas un citus tuvos cilvēkus.

“Jūsu atbalsts un sapratne Jūsu tuvajiem cilvēkiem palīdz arī viņu ikdienas darbā. Tādēļ gribam parādīt, kur strādājam un ko darām,” Ģimeņu dienas sākumā sacīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs. Viņš pastāstīja par Augstākās tiesas struktūru un darbu.

Strādāt Augstākajā tiesā nozīmē strādāt iestādē ar spēcīgu vēsturi, kam, tāpat kā Latvijas valstij, šogad simtgade. Ģimeņu dienā klātesošie noskatījās filmu “Senatori”, kas ir stāsts par trīsdesmit Latvijas Senāta senatoriem, kuri šajā amatā strādājuši Latvijas brīvvalsts pirmajā laikā (1918–1940). Tāpat izstaigāja Tiesu pili un pabija tiesas muzejā.

Ģimeņu dienas noslēgumā klātesošie pabija arī savējo tuvinieku darba kabinetos, lai, kā sacīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs, savām acīm redzētu, ka viņiem te labi klājas.

Ģimeņu diena Augstākajā tiesā notika pirmo reizi. Ņemot vērā pozitīvās atsauksmes, iespējams, tā varētu kļūt par jaunu Augstākās tiesas tradīciju.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211