Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta senatorei, LU Juridiskās fakultātes asociētajai profesorei Jautrīte Briede pagājušajās brīvdienās bijusi telefonsaruna ar Saeimas deputāti Ilmu Čepāni par iespējamo senatores virzīšanu tiesībsarga amatam, taču Jautrīte Briede no šī amata atteikusies.

Senatore domā, ka piekrišana būt par kandidāti būtu lieka laika šķērdēšana. „Tā kā esmu Delnas dibinātāja un biedre, redzot, kas notika ar Judina kandidēšanu Augstākās tiesas tiesneša amatam, kad acīs tiek teikts viens, bet darīts otrs, man radies iespaids, ka mani šajā amatā neievēlēs,” atzīst Jautrīte Briede.

Vēl viens iemesls atteikumam ir tas, ka senatore negrib mainīt tiesneša un asociētās profesores darbu, kas viņai sagādā prieku, un Senāta departamenta kolektīvu.

Jautrīte Briede arī norāda, ka labam tiesībsargam būtu jābūt ļoti lielai atpazīstamībai (publicitātei), bet viņa tādu nevēlas.

Pēdējo nedēļu laikā masu medijos intensīvi tiek apspriests tiesībsarga izvirzīšanas process un izplatīta informācija, ka par reālāko "Vienotības" kandidāti tiesībsarga amatam neoficiāli tika minēta senatore Jautrīte Briede, taču līdz pagājušās nedēļas nogalei neviens politiskais spēks, ne arī kādas personas nebija aicinājušas viņu kandidēt uz tiesībsarga amatu un nekādas sarunas ar viņu nebija notikušas.

Piektdien, 4. februārī, Jautrīte Briede sniedza paziņojumu, kurā norādīja, ka pozitīvi vērtē tiesībsarga vēlēšanu rosināto diskusiju par šīs institūcijas lomu Latvijā un arī iespējamajiem kandidātiem amatam, taču ir nepieņemami, ka kandidāta, jo īpaši tiesneša, vārds bez pamata tiek saistīts ar konkrētu partiju vai politisko spēku.

Tiesībsarga amata kandidāti Saeimas deputātiem jāizvirza līdz 10.februārim. Līdzšinējā tiesībsarga Romāna Apsīša pilnvaras amatā beidzas 1.martā.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211