Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš 10. aprīlī saņēma Saeimas Juridiskās komisijas atbalstu viņa apstiprināšanai par Augstākās tiesas tiesnesi. Juridiskā komisija gatavos lēmumprojektu Saeimas akceptam.

Aldis Laviņš dzimis 1973. gadā. 1996. gadā beidzis Latvijas Policijas akadēmiju, saņemot jurista diplomu, pēc tam ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnēs.

Strādājis Ekonomikas policijā, Policijas akadēmijas Civiltiesību katedrā un Valsts kases Juridiskajā departamentā.

1999. gadā Saeima Aldi Laviņu iecēla par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi, 2002. gadā viņš apstiprināts tiesneša amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma. 2003. gadā A. Laviņš apstiprināts par Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesnesi. 2004. gadā Latvijā sāka veidoties administratīvās tiesas, un Saeima ar 1. februāri Aldi Laviņu apstiprināja par Administratīvās apgabaltiesas tiesnesi, bet 31. martā iecēla par Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāju.

Aldis Laviņš ir Tiesnešu disciplinārkolēģijas loceklis kopš 2005. gada. Zināms arī kā tiesību zinātņu pasniedzējs un publikāciju autors, ir viens no „Latvijas Vēstneša” izdotā rakstu krājuma „Administratīvais process: likums, prakse, komentāri” autoriem.


Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 7020396, 28652211