Tāds bija jautājums vienā no sarunu festivāla “Lampa” diskusijām 30.jūnijā Cēsīs, kurā piedalījās arī Augstākās tiesas tiesneši Aigars Strupišs un Anita Kovaļevska. Tiesnesis Strupišs ir arī Disciplinārtiesas priekšsēdētājs, bet tiesnese Kovaļevska – Tiesnešu ētikas komisijas priekšsēdētāja.

Diskusijas moderators Gatis Litvins sarunu sāka ar faktu: atbilstoši jaunākajām sabiedriskās domas aptaujām Latvijā tiesām uzticas aptuveni 40% iedzīvotāju – tas ir zems rādītājs salīdzinājumā ar kaimiņiem Igauniju, Somiju un Zviedriju.

Kas darāms, lai Latvijas tiesas būtu uzticēšanās vērtas? Kas ir svarīgākie darbi, lai Latvijas tiesu uzticēšanās rādītāju nākamo 20 gadu laikā dubultotu – tiesu piesēdētāji, labāka komunikācija, stingrāka tiesnešu vērtēšana, ērtāka nolēmumu pieejamība, reālistiskāki priekšstati par tiesneša darbu?

Tie bija galvenie jautājumi, uz kuriem atbildes diskusijā meklēja Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele, Augstākās tiesas tiesneši Aigars Strupišs un Anita Kovaļevska, Latvijas Tiesnešu biedrības prezidents Juris Siliņš un Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrības priekšsēdētāja Lauma Paegļkalna.

Diskusijas “Ko darīt, lai tiesu varai uzticētos 80% Latvijas iedzīvotāju” videoierakstu skatiet šeit

Sarunu festivāls “Lampa” ir brīvdabas diskusiju pasākums tiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem. Pasākuma laikā gan teltīs, gan uz skatuves ir iespējams satikt visdažādākos cilvēkus, paust savu viedokli, klausīties koncertus un darboties radošajās darbnīcās.

Šogad festivāls “Lampa” notika ceturto reizi, un tajā apmeklētājiem piedāvātas vairāk nekā 150 aktivitātes. Augstākās tiesas tiesneši “Lampas” diskusijās piedalās otro gadu.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211