Piektdien, 26. janvārī, Latvijas Universitātē notiks konference „Sabiedriskā viedokļa ietekme uz tiesnešiem un tiesu sistēmu kopumā”, ko organizē Tiesību zinātņu pētniecības institūts un LU Juridiskā fakultāte. Pasākuma mērķis ir diskusija par plašsaziņas līdzekļu radītā sabiedriskā viedokļa ietekmi uz sabiedriski nozīmīgu tiesvedību gaitu un rezultātu.

"Sabiedrības ietekme uz tiesu vidi ir tēma, kas gadu laikā nozīmīgu tiesvedību kontekstā kļuvusi īpaši aktuāla. Publiskais spiediens dažādu komerctiesību strīdu, smagu noziegumu izmeklēšanā, iztiesāšanā, pārsūdzēšanā bieži vien ir tik spēcīgs, ka to izjūt visi procesa dalībnieki. Ceru, ka problēmas publiska aktualizēšana, izdiskutēšana žurnālistu, tiesnešu un advokātu vidū radīs lielāku izpratni par šo fenomenu, kas savukārt uzlabos tiesu sistēmas komunikāciju ar sabiedrību,” skaidro Tiesību zinātņu pētniecības institūta valdes priekšsēdētājs, LU Juridiskās fakultātes profesors Ringolds Balodis.

Konferencē ar referātu “Tiesnesis juridiskās kultūras telpā” uzstāsies Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa. Savukārt Civillietu departamenta tiesnesis Aigars Strupišs piedalīsies paneļdiskusijā “Plašsaziņas līdzekļu un sabiedrības radītā spiediena efekts taisnīgu tiesu spriežot”.

Konferenci atbalsta Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte, Augstākā tiesa un Latvijas Zvērinātu advokātu padome.

 

Konferences programma

Dalība konferencē iespējama tikai ar ielūgumiem, taču interesentiem būs iespēja sekot līdzi pasākuma norisei tiešraidē Latvijas Universitātes portālā.

 

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211