Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība pieņēmusi paziņojumu sakarā ar Māra Vīganta neapstiprināšanu Augstākās tiesas tiesneša amatā.

Paziņojumā, ko biedrības valdes priekšsēdētājs Augstākās tiesas senators Jānis Neimanis izplatījis medijiem, uzsvērts, ka Saeimas lēmums ir pretējs tiesnešu pašpārvaldes institūcijas – Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas atzinumam, ka tiesnesis Māris Vīgants ir profesionāli piemērots Augstākās tiesas tiesneša amatam. Saeimas lēmums ir pretējs arī Augstākās tiesas priekšsēdētāja lēmumam virzīt Māri Vīgantu par Augstākās tiesas tiesnesi. Saeimas lēmums ir pretējs arī Saeimas Juridiskās komisijas politiskajam atzinumam par Māra Vīganta piemērotību Augstākās tiesas tiesneša amatam.

Biedrība norāda, ka tiesnesis Māris Vīgants ir pieņēmis daudzus nolēmumus dažādās lietās, tostarp par oligarha Aivara Lemberga apcietināšanu. Administratīvo tiesnešu biedrība uzskata, ka Saeimas lēmums ir atriebība tiesnesim Mārim Vīgantam par to, ka tiesu lietās tiesnesis ir ievērojis Latvijas Republikas Satversmes 83.pantā noteikto tiesneša padotību likumam un tiesībām.

Saeimas lēmums pārkāpj tiesneša personiskās neatkarības principu, uzsvērts paziņojumā.

„Pēc šāda Saeimas lēmuma neviens tiesnesis Latvijā nevar būt drošs, ka viņš netiks sodīts par to, ka, spriežot tiesu, ir ievērojis savu padotību vienīgi likumam un tiesībām,” norāda Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība.

Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrības paziņojumu lasiet šeit