Pirmdien, 4. jūnijā Latvijas Republikas Augstākajā tiesā trīs dienu vizītē ieradās Lietuvas Republikas Augstākās tiesas delegācija – Augstākās tiesas priekšsēdētājs Vītauts Greičs (Vytautas Greicius), Civildepartamenta tiesneši Egidijs Lauziks (Egidijus Lauzikas) un Sigits Gurevičs (Sigitas Gurevicius) un Krimināldepartamenta tiesnesis Jons Prapiestis (Jonas Prapiestis).

Lietuvas Republikas Augstākās tiesas priekšsēdētājs un tiesneši tikās ar Latvijas Republikas Augstākās tiesas priekšsēdētāju Andri Guļānu, plašāka saruna viņiem pirmdien bija ar Latvijas Augstākās tiesas senatoriem un tiesnešiem. Lietuvas kolēģi iepazinās ar Augstākās tiesas telpām un muzeju, kā arī devās nelielā ekskursijā pa Vecrīgu.

Otrdien Lietuvas Republikas Augstākās tiesas delegācijai bija tikšanās ar Latvijas Republikas ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, trešdien - ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Gunāru Kūtri.

Lietuvas Republikas Augstākās tiesas delegācija devās arī uz Cēsīm, lai iepazītos ar Cēsu rajona tiesas darbu.

Visās tikšanās Lietuvas Republikas Augstākās tiesas delegāciju pavadīja Latvijas Republikas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns.

 

Informāciju sagatavoja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļa

Autors: Rasma Zvejniece, Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 7020396, 28652211