3. un 4. jūnijā ar Latvijas Republikas Augstāko tiesu un Latvijas tiesu sistēmu iepazīsies Slovākijas Republikas Augstākās tiesas delegācija priekšsēdētāja Štefana Harabina (Štefan Harabin) vadībā.

Pirmdien Slovākijas delegācija apmeklēs Augstāko tiesu un tiksies ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču, Senāta departamentu un Tiesu palātu priekšsēdētājiem, Judikatūras nodaļas un Administrācijas vadītājiem.

Viesi apmeklēs arī Augstākās tiesas muzeju un iepazīsies ar Latvijas tiesu vēsturi.

Slovākijas Republikas Augstākās tiesas delegācija apmeklēs arī Rīgas apgabaltiesu, kur tiksies ar apgabaltiesas priekšsēdētāju Sandru Strenci un Krimināllietu tiesu kolēģijas priekšsēdētāju Inesi Lauru Zemīti.

Tāpat Slovākijas Augstākās tiesas delegācija apmeklēs Ģenerālprokuratūru un tiksies ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, bet Satversmes tiesā ar delegāciju tiksies Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietniece Aija Branta.

Lai iepazītos ar pirmās instances tiesas darbu Latvijā, Slovākijas Augstākās tiesas delegācija dosies uz Bauskas rajona tiesu un tiksies ar šīs tiesas priekšsēdētāju, Latvijas Tiesnešu biedrības prezidenti Ivetu Andžāni un tiesnesi, Tieslietu padomes locekli Aigaru Sniedzīti.  

Latvijas Republikas Augstākās tiesas pārstāvji pēc Slovākijas Republikas Augstākās tiesas aicinājuma apmeklēja Slovākiju pagājušajā gadā un iepazinās ar Slovākijas Augstākās tiesas darba pieredzi. Latvijas Republikas un Slovākijas Republikas Augstākās tiesas sadarbojas gan Eiropas Savienības valstu Augstāko tiesu priekšsēdētāju asociācijas, gan Eiropas Savienības valstu Valsts padomju un Augstāko administratīvo tiesu asociācijas ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211