Muzeju naktī 14.maijā Augstākajā tiesa pabija aptuveni 700 apmeklētāju. Paldies par interesi! Bija jauki sagaidīt tik daudz ieinteresētu un priecīgu cilvēku.

Apmeklētāji varēja ielūkoties tiesas zālē un tiesnešu apspriežu istabā, nofotografēties senatora krēslā pie tiesas galda, kā arī uzzināt par tiesas procesu Senātā.

Ar Latvijas Senāta un Augstākās tiesas vēsturi apmeklētāji varēja iepazīties Augstākās tiesas muzejā, gan pašiem skatot materiālus, gan klausoties gidu stāstījumu, gan izmantojot interaktīvo ekrānu, kurā apkopota informācija par Latvijas Senātu, senatoriem un Tiesu pili.

Apmeklētāji skatīja arī Administratīvās justīcijas simtgadei un Administratīvā procesa likuma divdesmitgadei veltīto izstādi.

Augstāko tiesu Muzeju naktī apmeklēja arī Valsts prezidents Egils Levits. Ar interesi viņš aplūkoja Administratīvajai justīcijai veltīto izstādi, kurā ir arī viņa darba mapes, kurās materiāli par Administratīvā procesa likuma tapšanu. Egils Levits bija šī likuma izstrādāšanas iniciators un “dzinējspēks”. Prezidents apmeklēja arī Augstākās tiesas muzeju. Bet citi apmeklētāji izmantoja iespēju parunāties un fotografēties ar prezidentu.

Muzeju nakts ir starptautiska akcija, kas Latvijā notika jau 18.reizi. Augstākā tiesa tajā piedalījās pirmo reizi, un tas ir veltījums Satversmes 100-gadei. Satversmes sākuma laikā Senāts veica arī konstitucionālās tiesas funkcijas.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211