Augstākās tiesas augstāko atzinību - Gada cilvēka titulu un Temīdas balvu 2009. gadā saņēma Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieks, Civillietu tiesu palātas priekšsēdētājs Gunārs Aigars.

Izvirzot Gunāru Aigaru šim titulam, tiesneši un darbinieki atzīmēja, ka Aigars 2009. gadā tika atkārtoti ievēlēts par Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieku, sasniedza maksimālo Augstākās tiesas tiesneša vecuma robežu - 70 gadus, ir enerģijas pilns turpināt darbu un viņa pilnvaru termiņš ir pagarināts par pieciem gadiem. Tas liecina par viņa pieredzi un augsto kompetenci, atzīmē kolēģi. 2009. gadā Gunārs Aigars arī saņēma valsts apbalvojumu - Atzinības krustu.

„Enerģisks, gudrs, kompetents, saprotošs priekšnieks. Cilvēcīgs, koleģiāls, izpalīdzīgs kolēģis. Arī lielajā darba slodzē saglabā savu optimismu un mieru. Vienmēr laipns, smaidīgs, atsaucīgs, dalās savās zināšanās un palīdz ar padomu,” tā kolēģi vērtē Aigaru.

Izvērtējot tiesnešu un darbinieku ieguldījumu tiešajā darbā un Augstākās tiesas dzīvē kopumā, kā arī savstarpējo atsaucību un sabiedrisko aktivitāti, piešķirtas vēl divas tradicionālas Temīdas balvas - Gada tiesnesis un Gada tiesneša palīgs, kā arī viena jauna balva - Gada darbinieks.

Gada tiesneša titulu 2009. gadā saņēma Krimināllietu tiesu palātas tiesnesis Eduards Pupovs, Gada tiesneša palīga - Civillietu tiesu palātas priekšsēdētāja palīdze Irina Čaša, Gada darbinieka - Administrācijas vadītāja Sandra Lapiņa.

Jau kopš 2005. gada Augstākās tiesas Temīdas balvu nominācijā Gada cilvēks saņem cilvēks, ko tiesneši un tiesas darbinieki ciena un ar ko lepojas. Gada tiesneša, Gada tiesneša palīga un Gada darbinieka tituli tiek piešķirti profesionālākajiem un atsaucīgākajiem sava aroda darītājiem.

Balsošana notiek aizklāti divās kārtās, un ikvienam tiesnesim un darbiniekam 1. kārtā ir iespēja pieteikt tos cilvēks, kas viņuprāt pelnījuši šos titulus. Otrajā kārtā balso par tiem trīs kandidātiem, kuru izvirzīšanai bija visvairāk balsu.

2005. gadā Augstākās tiesas titulu Gada cilvēks saņēma bijušais Augstākās tiesas senators Rolands Krauze, 2006. gadā Imants Fridrihsons, 2007. gadā Roberts Guntis Namatēvs, bet 2008. gadā balvai bija divi īpašnieki - Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un bijušais priekšsēdētājas Andris Guļāns.
 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211