Šodien, 15.jūnijā, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pieņēma lēmumu ģenerālprokurora amatam virzīt Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokuroru Ēriku Kalnmeieru.

Noteicošie kritēriji kandidāta izvēlei bija Ērika Kalnmeiera profesionalitāte un bagātā darba pieredze prokuratūrā. Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs norāda, ka viens no izvēles argumentiem bija nepieciešamība nodrošināt prokuratūras darba pēctecību, un šis kandidāts pilnībā pārzina prokuratūras sistēmu, tās darbības mehānismu, kā arī problēmas, kuras jārisina prokuratūras darba pilnveidošanai. Virsprokurors Kalnmeiers ir cienīts profesionālis prokuratūras un citu ar tiesu sistēmu saistītu darbinieku vidū,- norāda Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Ēriks Kalnmeiers dzimis 1960. gadā. 1987. gadā absolvējis Latvijas Universitāti tiesību zinātņu specialitātē, 2004. gadā ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē Latvijas Universitātē.

Darbu prokuratūrā Ēriks Kalnmeiers sācis 1987. gadā toreizējā Rīgas pilsētas Kirova rajona prokuratūrā. No 1988. līdz 1993. gadam strādājis Latvijas Republikas prokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas pārvaldē, sākot no izmeklētāja līdz pārvaldes priekšnieka amatam. Tad vairākus gadus praktizējis kā zvērināts advokāts. 2000. gadā atgriezies Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrā un kopš šī paša gada ir Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokurors, amata pakāpe – valsts tieslietu padomnieks.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211