Valsts prezidenta Valda Zatlera organizētā Saeimas frakciju un partiju vadītāju tikšanās ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju apstiprināja, ka problēma nu jau bijušā ģenerālprokurora Jāņa Maizīša atkārtotā neievēlēšanā nebija Augstākās tiesas priekšsēdētāja virzītajā kandidatūrā vai Maizīša profesionālā darba vērtējumā, bet gan situācijā un atmosfērā, kādā risinājās šis process un ģenerālprokurora kandidatūras pārliekā politizēšanā. Šādus secinājumus pēc 14. maija tikšanās Rīgas pilī izdarījis Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Tiekoties ar Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvjiem, netika apspriestas kandidatūras, kas varētu tikt virzītas ģenerālprokurora amatā, ne arī laiks, kad Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņems lēmumu.

Taču partiju vadītāji pauda apņemšanos izvairīties no viedokļu un attieksmes paušanas par konkrētiem kandidātiem pirms to oficiālās izvirzīšanas.

14. maijā Valsts prezidents Valdis Zatlers uz tikšanos Rīgas pilī bija aicinājis Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un Saeimā pārstāvēto partiju un frakciju vadītājus. Tikšanās laikā bija plānots tuvināt pušu viedokļus par nākamā ģenerālprokurora izraudzīšanos.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211