Piektdien, 18.decembrī, sadalītas šīgada Augstākās tiesas Temīdas balvas. Profesionālo Temīdas balvu saņēma Informācijas tehnoloģiju nodaļa, Radošo Temīdas balvu – Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece, bet Īpašo Temīdas balvu – Civillietu departamenta tiesnesis Valerijans Jonikāns.

Saskaņā ar Temīdas balvas nolikumu Profesionālo balvu piešķir par īpašu, spilgtu, kvalitatīvu profesionālo sasniegumu 2015.gadā, Radošo balvu – par iniciatīvu un veiksmīgām idejām, savukārt Īpašajai Temīdas balvai nominācijas nosaukumu piedāvā pieteikuma iesniedzējs, pamatojot, par ko šo balvu 2015.gadā pelnījis izvirzītais kandidāts. Tiesnesim Valerijanam Jonikānam Īpašā Temīdas balva piešķirta par īpašām darba spējām un vēlmi mazināt lietu izskatīšanas termiņus Civillietu departamentā.

Lietu atlikuma samazināšana ir Civillietu departamenta prioritāte 2015.gadā, līdz ar to visiem tiesnešiem gads pagājis spraigā darbā, tomēr tiesneša Jonikāna attieksme pret darbu – gan lietu sagatavošanā, gan izskatīšanā – ir īpaša, un tas rezumējas skaitļos – ja 2014.gadā departamentā vidējais izskatīto lietu skaits uz vienu tiesnesi bija 97, tad tiesnesim Jonikānam līdz šā gada 15.decembrim ir izskatītas jau 149 lietas. Kolēģi, izvirzot tiesnesi Temīdas balvai, norāda – šādi darba rezultāti, kuru sasniegšanai strādāts arī ārpus darba laika, neapšaubāmi, ir īpašs iemesls, lai Valerijanam Jonikānam piešķirtu īpašo Temīdas balvu.

Kandidātus visām Temīdas balvas nominācijām varēja izvirzīt ikviens Augstākās tiesas tiesnesis, darbinieks vai struktūrvienība. Pieteikumus izvērtēja un uzvarētājus noteica žūrijas komisija Augstākās tiesas priekšsēdētāja vadībā. Kopumā balvas saņemšanai bija iesniegti 29 pieteikumi, kuros minēts 21 pretendents.

Temīdas balvai, kas ir 2005.gadā dibināts Augstākās tiesas augstākais apbalvojums, līdz šim bija četras nominācijas – Gada cilvēks, Gada tiesnesis, Gada tiesneša palīgs un Gada darbinieks. Otrajā balvas desmitgadē nolemts mainīt Temīdas balvas nominācijas, un uzvarētāji saņēma arī jaunu ceļojošo Temīdas balvu. Tēlnieka Edvīna Krūmiņa veidotajā balvā atveidots Tiesu pils simbols – Kārļa Zemdegas skulptūra „Taisnība”.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211