Šodien tiesneša amata pienākumus beidz pildīt Civillietu tiesu palātas tiesnese Aiva Zariņa. Saeima ar 16.februāri atbrīvojusi viņu no Augstākās tiesas tiesneša amata sakarā ar likumā noteiktā tiesneša amata pildīšanas maksimālā vecuma sasniegšanu.

Aiva Zariņa tiesneša darbā aizvadījusi vairāk nekā 45 gadus un par savu mūža darbu saņēmusi augstāko valsts apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni.

Tiesneša darba gaitas Aiva Zariņa sākusi 1965. gadā Rīgas pilsētas Kirova (tagad Centra) rajona tiesā, 25 gadus – no 1970. līdz 1995. gadam bijusi šīs tiesas priekšsēdētāja. Augstākajā tiesā darbu sākusi īsi pirms jaunās struktūras – Senāta un tiesu palātu – izveidošanas 1995. gadā un visus nākamos 15 gadus bijusi tiesnese Civillietu tiesu palātā.

Kolēģi augsti vērtējuši Aivas Zariņas zināšanas, atbildīgumu, taisnīgumu un cilvēcību, 2005. gadā viņai piešķirot Augstākās tiesas Temīdas balvu nominācijā „Gada tiesnesis”, bet 2010. gadā nominējot viņu par Gada cilvēku. Jaunākie kolēģi apbrīnojuši tiesneses Zariņas uzticību savam darbam un to, ka viņa, tik ilgus gadus spējusi izturēt tiesneša darba slodzi, saglabājot možu prātu un gaišu skatu uz dzīvi.

Aiva Zariņa vadījusi darba grupu, kas izstrādāja Latvijas tiesnešu ētikas kodeksa projektu, ko apstiprināja Latvijas tiesnešu konferencē 1995. gadā, un arī savā dzīvē turējusies pie stingriem ētikas un profesionalitātes principiem.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211