Šodien, 17. septembrī plkst. 15 uz sēdi sanāks Augstākās tiesas plēnums, kura darba kārtībā iekļauti divi jautājumi. Pirmkārt, plēnums lems par Senāta Civillietu departamenta senatora apstiprināšanu amatā un arī departamenta priekšsēdētāja ievēlēšanu. Vakance Senāta Civillietu departamentā izveidojusies pēc tā ilggadējā priekšsēdētāja Mārtiņa Dudeļa nāves 2007. gada 28. jūnijā.

Izvirzīšanai šim amatam piekrišanu devis Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētājs Valerijans Jonikāns. Viņa kandidatūra atzīta par labāko gan apspriedē Senāta Civillietu departamentā, gan Augstākās tiesas vadības sanāksmē.

V. Jonikāns dzimis 1952.gada 1.aprīlī, 1975. gadā beidzis Latvijas Valsts universitātes Juridiskās fakultātes tiesību zinātņu nodaļu, iegūstot jurista kvalifikāciju. No 1999. līdz 2003. gadam strādājis par tiesnesi Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātā, pēc tam viņam plēnums uzticēja jaunā Administrātīvo lietu departamenta veidošanu. V. Jonikāns strādājis arī par zvērinātu advokātu, jursikonsultu, tiesnesi un tiesas priekšēdētāju Bauskā, Talsos un Daugavpilī.

Otrs plēnuma darba kārtības jautājums saistīts ar izskanējušo informāciju par tiesnešu telefonsarunām ar zvērinātu advokātu Andri Grūtupu. Informāciju sniegs Ģenerālprokurors Jānis Maizītis, un tad plēnums lems par nepieciešamību izveidot darba grupu, kas varētu vērtēt to Augstākās tiesas tiesnešu rīcības ētiku, kuri, iespējams, iesaistīti telefonsarunu noklausīšanās skandālā.

Pēc plēnuma ap plkst. 17.30 Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns aicina uz preses konferenci žurnālistus, lai rezumētu plānumā paveikto. Preses konference notiks 461. zālē.

 

Informāciju sagatavoja Anita Kehre, Augstākās tiesas Administrācijas vadītāja

E-pasts: anita.kehre@at.gov.lv, tālrunis: 7020395, 29287367