Sestdien, 25.oktobrī, Latvijas Universitātes un Augstākās tiesas telpās noritēja pirmā Tiesas procesa izspēle administratīvajās tiesībās, ko organizēja Eiropas Tiesību studentu asociācija Latvijā (ELSA Latvia). Izspēles ietvaros studenti risināja āķīgus administratīvā procesa un konkurences tiesību jautājumus.

Izspēlēs piedalījās deviņas komandas no Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes un citām augstskolām. Savukārt priekšsacīkstes un pusfinālus tiesāja administratīvo tiesību un konkurences tiesību speciālisti, tostarp Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesneši Rudīte Vīduša un Jānis Neimanis un tiesnešu palīgi un Ilze Zoldnere, Silvija Kuškina, Aleksandrs Potaičuks, Līva Skujiņa, Agris Dreimanis.

Pēc smagām priekšsacīkšu un pusfināla izspēlēm finālā atbilstoši izspēļu tiesnešu lēmumam iekļuva komandas “Godīgo dinozauru asociācija” (Liene Ābola, Edvarts Gaigals, Jānis Ciguzis) un “Res, non verba” (Santa Ratnika, Ance Drīksne, Sindija Erele).

Par Dišlera izspēļu uzvarētājiem kļuva komanda “Godīgo dinozauru asociācija”. Savukārt par izspēļu labāko oratoru tiesneši atzina Edvartu Gaigalu. Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta speciālbalvu saņēma Ance Drīksne.

ELSA Latviapateicas Augstākajai tiesai par atbalstu un iespēju rīkot izspēles finālu tieši Augstākās tiesas telpās.

 

Eva Vīksna, ELSA Latvia valdes locekle, Augstākās tiesas tiesneša palīdze