Pirmdien, 10.maijā, plkst.11.00 Augstākajā tiesā (Zoom platformā) notiks preses konference, kurā Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs un Latvijas Universitātes Antropoloģijas studiju nodaļas vadošā pētniece Aivita Putniņa informēs par Latvijas tiesnešu aptauju par tiesu sistēmas un tiesneša neatkarību.

Aptaujā, ko pēc Tieslietu padomes aicinājuma veica LU pētnieki, tika noskaidrots, kā tiesneši vērtē Latvijas tiesu sistēmas, savas tiesas un savu kā tiesneša neatkarību. Kādi ārējie un sistēmas iekšējie faktori ietekmē tiesneša neatkarību un vai tiesneši izjūt kādu ārēju ietekmi jeb spiedienu, pieņemot spriedumus. Aptaujas rezultāti arī parāda, kas nepieciešams, lai stiprinātu Latvijas tiesu sistēmas neatkarību un uzlabotu tiesas nolēmumu kvalitāti.

Preses konferencē – komentāri par aptaujas rezultātiem un atbildes uz žurnālistu jautājumiem.

 

Mediju pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties preses konferencē, aicinām pieteikties iepriekš, rakstot e-pastu Rasma.Zvejniece@at.gov.lv vai zvanot 28652211.

Aptaujas rezultātu kopsavilkums preses konferences dalībniekiem tiks nosūtīts tūlīt pēc preses konferences. Vēlāk tas tiks publiskots Augstākās tiesas mājaslapā.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211