Kas garantē taisnu tiesu? Vai taisnīgums un tiesiskums ir sinonīmi? Sarunu festivālā LAMPA atbildes uz šiem jautājumiem meklēs arī “tautas tiesa”, proti, skatītājiem būs īpaša iespēja iejusties tiesnešu lomā un pieņemt lēmumus par īrnieka izlikšanu no dzīvokļa, adopciju un soda noteikšanu.

Apmeklētāji paši varēs novērtēt, cik lielā mērā “tautas tiesas” balsojumi atšķirsies no tiesnešu lēmumiem. Savukārt to, kāpēc tiesas spriedumā ietvertais tiesiskums nereti nesakrīt ar sabiedrības izpratni par taisnīgumu un kā veicināt uzticēšanos, palīdzēs izprast Dr.med. Gunta Andžāne, ārste psihoterapeite, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācijas prezidente.

“Tautas tiesa” ir daļa no Augstākās tiesas rīkotās diskusijas "Tiesa. Taisnīgums. Tiesneša mugurkauls", kura norisināsies sarunu festivāla LAMPA Tiesiskuma teltī piektdien, 28.jūnijā, plkst. 14.30–16.00.

Augstākā tiesa aicina runāt par trīs pamatlietām – tiesu, taisnīgumu un tiesneša mugurkaulu. Kas ir tiesa? Soda spriedēja vai konfliktu risinātāja? Likumu tulkotāja vai taisnības nodibinātāja? Kā tiesnesim saglabāt stipru mugurkaulu un drosmi būt neatkarīgam? Vai sabiedrības uzticēšanās reitingi ir vienīgā mēraukla tiesu darbam?

Diskusijā piedalīsies Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, departamentu priekšsēdētāji Veronika Krūmiņa un Aigars Strupišs, Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs, Starptautiskā Pastorālās vadības institūta attīstības vadītājs Eiropā Artis Eglītis. Diskusiju un “tautas tiesu” vadīs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents Dr.iur. Edvīns Danovskis.

Aicinām ieinteresētus klausītājus piedalīties diskusijā un “tautas tiesas” izspēlē. Tiekamies Tiesiskuma teltī – Cēsu pils parkā, piektdien, 28.jūnijā, plkst. 14.30–16.00!

  • Nāciet un piedalieties klātienē vai sekojiet līdzi tiešraidei Facebook: https://www.facebook.com/events/379472526005938/

  • Tālruņa numurs, uz kuru diskusijas laikā interesenti īsziņu veidā var iesūtīt jautājumus sarunas dalībniekiem - 27151725

 

Augstākās tiesas diskusija būs viena no divpadsmit sarunām, kas festivāla LAMPA laikā 28. un 29.jūnijā notiks speciālajā Tiesiskuma teltī. “Latvijas Vēstneša” aicinātas, vairākas institūcijas – Augstākā tiesa, apgabaltiesas, tiesnešu biedrības, Tiesu administrācija, “Jurista Vārds”, LV portāls, Tieslietu ministrija, Tiesībsarga birojs, Zvērinātu notāru padome, Zvērinātu advokātu padome, Zvērinātu tiesu izpildītāju padome, zvērinātu advokātu birojs “Fort” – kopīgi meklēs atbildes uz karstiem jautājumiem. Drosmīgi par aktuālo. Atklāti par neviennozīmīgo.

Tiesiskuma telts programma

Vairāk par Tiesiskuma telti

Viss par festivālu LAMPA

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211