Vēstures zinātņu doktors, Latvijas tiesnešu, advokātu un notāru biogrāfisko vārdnīcu autors Valters Ščerbinskis 16.martā bija pirmais Augstākās tiesas viesis sarunu ciklā par Latvijas valstiskumu. Vēsturnieks runāja par Latvijas valstiskumu  vēstures līkločos.

Valters Ščerbinskis klausītājus iepazīstināja arī ar topošo Latvijas nacionālo enciklopēdiju, kurai viņš ir galvenais redaktors.

Sarunu ciklu ar dažādu jomu ekspertiem – interesantām personībām – Augstākā tiesa rīko, lai, izzinot vēstures un kultūras elementus, kas caurstrāvo Latvijas valstiskumu, un atklājot valstiskuma dažādos aspektus, pārdomātu jautājumus, kuriem bijusi izšķiroša nozīme Latvijas valsts pastāvēšanai cauri laikiem.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, atklājot sarunu ciklu, atzīmēja, ka sarunās ar personībām, kas nav juristi, tiesnešiem un darbiniekiem būs iespēja palūkoties uz Latvijas valstiskumu ārpus tiesību normu reglamentētā jurista ikdienas darba, gūt jaunu informāciju un iedvesmu Latvijas valsts un Latvijas Senāta simtgades gadā.

Plānotas vairākas sarunas visa gada garumā.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211