Slimība uzveikusi Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas tiesnesi Andreju Lepsi. 31. jūlijā viņš aizgāja aizsaules ceļā. 

Andrejs Lepse par tiesnesi strādāja 33 gadus. Bija Saldus rajona tiesas priekšsēdētājs, 1985. gadā sāka darba gaitas Augstākajā tiesā. Kad 1995. gadā Augstākajā tiesā izveidoja Krimināllietu tiesu palātu, bija tās pirmais priekšsēdētājs. 1996. gadā ievēlēts par Satversmes tiesas tiesnesi, 2007. gadā atgriezās Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātā.

1992.–1996. gadā bija atjaunotās Latvijas Tiesnešu biedrības viceprezidents, 1996.–1998. gadā biedrības prezidents, pārstāvēja Latviju Baltijas Tiesnešu biedrību asociācijas padomē un Starptautiskās Tiesnešu asociācijas padomē. Savulaik bijis lektors Latvijas Tiesnešu mācību centrā un Banku augstskolā. 

1988. gadā, izveidojoties Latvijas Tautas frontes grupai Augstākajā tiesā, tiesnesis Lepse bija tās vadītājs. Apbalvots ar 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Par ieguldījumu tieslietu sistēmas attīstībā, demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā Andrejs Lepse apbalvots ar Tieslietu sistēmas Goda zīmi.

Augstākās tiesas līdzjūtība tiesneša Andreja Lepses tuviniekiem.