5.oktobrī astoņdesmit sešu gadu vecumā miris bijušais Augstākās tiesas Civillietu departamenta senators, Goda tiesnesis Roberts Guntis Namatēvs.

Roberts Guntis Namatēvs tiesneša amatā bija 43 gadus, 32 no tiem Augstākās tiesas tiesnesis. Pēc neatkarības atjaunošanas 1990.gadā ievēlēts par atjaunotās Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnesi, bija Augstākās tiesas Prezidija loceklis. 1995.gadā, veidojot Augstākās tiesas Senātu, viņš bija senators Civillietu departamenta pirmajā sastāvā.  Senatora pienākumus beidza pildīt 2008.gadā. Pēc tam vēl gadu strādāja par Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāja palīgu.

Kolēģi Civillietu departamentā senatoru Namatēvu atceras kā gudru tiesnesi, kas ļoti labi izprata civilprocesu, bija īsts darbarūķis. Prasīgs palīgs jaunākajiem kolēģiem, pirms prasīt padomu, lika pašiem lasīt un iedziļināties problēmjautājumā.

Roberts Guntis Namatēvs apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeņa 4.šķiru, Tieslietu ministrijas 1.pakāpes Atzinības rakstu, Ministru kabineta Atzinības rakstu, kā arī saņēmis Augstākās tiesas Temīdas balvu nominācijā „Gada cilvēks – 2007”. 2013.gadā Robertam Guntim Namatēvam piešķirts Goda tiesneša nosaukums.

Augstākā tiesa izsaka līdzjūtību Roberta Gunta Namatēva piederīgajiem.

Izvadīšana trešdien plkst.13.00 no Rīgas Krematorija Mazās zāles.

 

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211