Tieslietu sistēmas kopīgā Senioru diena, kas pirmo reizi notika Latvijas simtgades pasākumu ietvaros, varētu kļūt par tradīciju. Atsaucība un senioru satikšanās prieks liecināja, ka šādi pasākumi ir nepieciešami.

12. aprīlī uz tikšanos Tieslietu ministrijas Sarkanajā zālē bija aicināti pensionētie ministrijas darbinieki,  tiesneši, prokurori, advokāti un notāri. Seniorus uzrunāja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un Tiesu administrācijas personālvadības un juridiskā departamenta direktore Inese Linča. Runātāji pauda pateicību par senioru darbu un ieguldījumu Latvijas tiesu sistēmas atjaunošanā un attīstībā.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs seniorus uzrunāja par skolotājiem – tādi viņi bijuši tagadējai juristu paaudzei. Gan juristi, kas veidoja Latvijas tiesu sistēmu 1918.gadā, gan tie juristi, kas to atjaunoja deviņdesmitajos gados, bijuši skolotāji nākamajām juristu paaudzēm.

Klātesošos ar muzikālu priekšnesumu priecēja Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas jauktais koris.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki noskatījās Augstākās tiesas veidoto filmu “Senatori” par Latvijas Senātā 1918.–1940.gadā strādājušajiem senatoriem un viņu likteņiem.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211