24.februāris ir datums, kad pirms gada Krievija sāka karu Ukrainā. Jau gadu Ukrainas armija un tauta cīnās par savu valsti, jau gadu Eiropa un demokrātiskā pasaule palīdz Ukrainai, jo tā ir cīņa par mieru un demokrātiju ne tikai Ukrainā. Taču karš turpinās. Jau gadu.

Solidarizējoties ar Ukrainas tautu, Augstākā tiesa atsaucas Latvijas Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētāja, Ministru prezidenta un ārlietu ministra aicinājumam 24.februārī plkst. 9.00 uz mirkli pārtraukt ikdienas gaitas un vienoties klusuma brīdī, pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus.

Augstākās tiesas senatori un darbinieki ir atbalstījuši Ukrainu visu šo gadu, gan vācot ziedojumus, lejot ierakumu sveces un pakojot kolēģu bērniem Ziemassvētku saldumu paciņas, gan kopā ar citām Eiropas valstu Augstākajām tiesām paužot nosodījumu Krievijai un izsakot atbalstu tiesiskumam Ukrainā, gan projektā kopā ar Ukrainas Augstāko tiesu palīdzot viņiem ceļā uz Eiropas Savienību.

Piektdien, 24.februārī, senatori un darbinieki piestāt savos darbos un katrs savā darba vietā klusējot nosūtīs cerību un spēka domas Ukrainai.

Slava Ukrainai!

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211