Otrdien, 25.septembrī, Augstākajā tiesā viesojās divas Ukrainas Augstākās tiesas pārstāvju grupas, kas gūt pieredzi Latvijā ieradušās divu dažādu Eiropas atbalstītu projektu ietvaros.

Ukrainas Augstākās tiesas tiesneši tikās ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un tiesnešiem un zinātniskajiem padomniekiem no visiem departamentiem, lai iepazītos ar Latvijas Augstākās tiesas darba pieredzi, īpašu uzmanību pievēršot tā saucamajiem “kasācijas filtriem”. Latvijas likumos ir iestrādāta diezgan plaša iespēja atteikt kasācijas tiesvedības ierosināšanu ar mērķi samazināt lietu uzkrājumu tiesā. Katrā departamentā ir sava kārtība, turklāt laika gaitā tā ir attīstījusies. Departamenti dalījās pieredzē, kā un kāpēc šie filtri tika palielināti. Ukraiņu kolēģiem īpaši interesēja Satversmes tiesas iebildumi pret Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta praksi nemotivēt atteikumus.

Ukrainas Augstākās tiesas tiesneši Latvijā ieradušies Twinning projekta “Ukrainas Augstākās tiesas institucionālās kapacitātes stiprināšana cilvēktiesību aizsardzības jomā nacionālā līmenī” ietvaros. Vizīti organizēja tiesnese Jaurtrīte Briede, kas šobrīd strādā par Twining projekta eksperti Ukrainas Augstākajā tiesā.

Savukārt Ukrainas Augstākās tiesas darbinieku delegācija ieradusies Latvijā Tiesu administrācijas īstenotā projekta "Sadarbības attīstība starp Ukrainas un Latvijas tieslietu institūcijām par jaunāko tiesu administrēšanas sistēmu tehnoloģijām" ietvaros.

Ukrainas kolēģi ar interesi uzklausīja Augstākās tiesas Administrācijas vadītāju Sandru Lapiņu, Administrācijas nodaļu un Kancelejas vadītājus, kā arī Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas padomnieku Aleksandru Potaičuku, kas dalījās pieredzē par dažādiem tiesas darba organizācijas aspektiem.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211