Piektdien, 16.oktobrī, Augstāko tiesu apmeklēja Ukrainas valsts pārvaldes, nevalstiskā sektora un mediju pārstāvju grupa, lai uzklausītu Latvijas tiesu pieredzi korupcijas novēršanā, labas pārvaldības un caurspīdīguma veicināšanā, ko Latvija uzkrājusi, kļūstot par Eiropas Savienības dalībvalsti.

Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa, tiekoties ar Ukrainas pārstāvjiem, atbildēja uz viņus interesējošiem jautājumiem gan par administratīvajām tiesām – par to veidošanu un tiesnešu atlasi, gan par Latvijas tiesu sistēmu kopumā, tiesu politikas veidošanu un tiesnešu neatkarības nodrošināšanu.

Programmu „Īstenojot caurredzamu un labu pārvaldību: Latvijas pieredze Ukrainai” realizē Rīgas Juridiskā augstskola sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Transparency International Latvijas nodaļu. Mācībās piedalās Ukrainas prezidenta administrācijas, Tieslietu ministrijas, Pretkorupcijas centra, Ministru kabineta, Parlamenta, Transparency International Ukrainas biroja un nevalstisko organizāciju projektu pārstāvji. Trīs dienu mācību vizīte sastāv no lekcijām, semināriem un Latvijas institūciju apmeklējumiem. Ukrainas pārstāvji apmeklē Valsts kanceleju, Valsts kontroli, Saeimu, Augstāko tiesu, Ceļu satiksmes drošības direkciju, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, Iepirkumu uzraudzības biroju, tiekas ar Latvijas Sabiedriskā medija un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211