Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Valkas novadpētniecības muzejā izveidota jauna ekspozīcija “Valka – Latvijas neatkarības šūpulis”, kurā izvietoti arī Augstākās tiesas muzeja materiāli par Voldemāru Zāmuelu. Viņš bija Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes priekšsēdētājs 1917.gadā, bet pēc tam 1918.–1921.gadā – Latvijas Senāta senators un virsprokurors.

Valkas novadpētniecības muzejs izsaka pateicību Augstākās tiesas muzejam par informāciju un Voldemāra Zāmuela paša veidotā dzimtas koka un fotogrāfiju kopijām, kas tagad izvietotas muzeja ekspozīcijā Valkā.

2017.gadā aprit simts gadi, kopš Valkā 1917.gadā sanāca Latviešu Pagaidu Nacionālā padome, kuras paveiktais, apvienojot Kurzemi, Vidzemi un Latgali, popularizējot neatkarības ideju Latvijā un starptautiski, lika pamatus valsts dibināšanai. Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros norisinājās šim vēsturiski nozīmīgajam notikumam veltīts norišu cikls, kas ar augsta līmeņa starptautisku konferenci, svētku koncertu, pieminekļa un izstādes atklāšanu Valkā noslēdzās 2.decembrī.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 7020396, 28652211