4. martā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Aigaru Strupišu un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu, lai pārrunātu likumdevēja un tiesu varas savstarpējās attiecības.

Tikšanās laikā tika pārrunāta Satversmē noteiktā Saeimas loma tiesnešu karjeras virzībā, lemjot par tiesnešu apstiprināšanu amatā.

Sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka jāveicina konstitucionālo orgānu dialogs, kas stiprinātu tiesu varas neatkarību un tiesiskumu Latvijā. Gan J. Jurašs, gan A. Strupišs pauda gatavību šādam dialogam.

“Šī tikšanās un saruna tieši šajā brīdī bija vērtīga, lai saprastu, ka mums visiem ir viens mērķis – Latvija kā stipra, tiesiska valsts. Esmu pārliecināts, ka Augstākā tiesa kopā ar Saeimas Juridisko komisiju atradīs iespējas jēgpilnai sadarbībai visas sabiedrības kopējās interesēs,” uzsvēra Valsts prezidents.

Valsts prezidents arī pauda gatavību līdzdarboties konstitucionālo orgānu dialogā, jau tuvākajā laikā piedaloties sarunā ar Tieslietu padomi par tiesnešu neatkarību un tiesu varas aktualitātēm.

 

Valsts prezidenta kancelejas informācija un foto