8. maijā nozīmīgs notikums bija bijušajam ilggadējam Augstākās tiesas tiesnesim Georgijam Kuzņecovam – pie viņa ieradās Valsts prezidents Andris Bērziņš, lai pasniegtu valsts apbalvojumu – Atzinības krustu.

Veselības problēmu dēļ Georgijs Kuzņecovs nevarēja ierasties uz valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremoniju 4. maijā Rīgas pilī, tādēļ apbalvojums viņam tika nogādāts personīgi. Bijušais tiesnesis bija dziļi aizkustināts par pagodinājumu, ka prezidents atradis laiku un ieradies pie viņa. Bijušais tiesnesis atzina, ka nekad dzīvē nav cerējis uz tādu uzmanību.

Savukārt Valsts prezidents vērtēja, ka tāds darba mūžs, kāds bijis Georgijam Kuzņecovam, sen bija pelnījis atzinību, tāpēc labi, ka Augstākā tiesa to novērtējusi un pieteikusi apbalvojumam.

Sirsnīgajā un vienkāršajā apbalvošanas brīdī klāt bija arī Georgija Kuzņecova bijušie darba kolēģi Pāvels Gruziņš un Anita Nusberga, kuri sveica viņu Augstākās tiesas vārdā.

Georgijs Kuzņecovs par tiesnesi strādāja 45 gadus, 38 no tiem – no 1962. līdz 2000. gadam – bija Augstākās tiesas tiesnesis. Kopš Senāta izveidošanas viņš bija Krimināllietu departamenta senators. Beidzis pildīt tiesneša amata pienākumus, 2003.-2006. gadā Georgijs Kuzņecovs bija tiesas konsultants.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211