30. augustā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī pasniedza Cildinājuma rakstu senatoram, ilggadējam bijušajam Augstākās tiesas priekšsēdētājam Andrim Guļānam, godinot viņu nozīmīgajā dzīves un darba jubilejā, cildinot par paveikto tiesiskas valsts nostiprināšanā Latvijā un par godprātīgo mūža darbu tiesneša amatā.

“Kā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Jūs aktīvi veicinājāt nepieciešamās reformas, kas nodrošināja tiesu sistēmas atbilstību Satversmes prasībām un Eiropas tiesiskajām tradīcijām. Jūsu godprātīgais mūža darbs tiesneša amatā, personiskais piemērs un līderība veidojusi pamatus stiprai un profesionālai tiesu varai, kas neatkarīgi un taisnīgi spriež tiesu visas Latvijas sabiedrības kopējās interesēs,” Cildinājuma rakstā norāda Valsts prezidents.

Pasniedzot Cildinājuma rakstu, Valsts prezidents atzīmēja, ka Andris Guļāns Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā bija 14 gadus visgrūtākajā laikā, kad vienlaikus notika divas reformas – bija jāreformē Augstākā tiesa un visa Latvijas tiesu sistēma. “Jūsu mierīgā roka nedrebēja, Jūs to paveicāt,” sacīja Valsts prezidents.

Andris Guļāns tiesneša amatā nostrādājis 41 gadu. Augstākās tiesas priekšsēdētājs viņš bija no 1994.gada līdz 2008.gadam, pēc tam 14 gadus senators Senāta Administratīvo lietu departamentā. Šogad 29.jūlijā, sasniedzot maksimālo tiesneša amata vecumu, Andris Guļāns beidza tiesneša darba gaitas.

Vairāk par pasākumu:

  • Foto: Valsts prezidenta kanceleja
  • Video: Valsts prezidenta kanceleja

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja