Pēc Saeimas negatīvā balsojuma 15. aprīlī, neapstiprinot ģenerālprokurora amatā Jāni Maizīti, Valsts prezidentam Valdim Zatleram un Augstākās tiesas priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam iesniegta gandrīz 300 prokuroru parakstīta vēstule, kurā prokurori aicina saglabāt prokuratūras neatkarību un paustas bažas par tiesu varas neatkarības apdraudējumu. Vēstulē prokurori lūdz izvērtēt iespēju Jāni Maizīti atkārtoti virzīt Saeimai apstiprināšanai uz nākamiem pieciem gadiem ģenerālprokurora amatā.

Pēc prokurora parakstītās vēstules saņemšanas Valsts prezidents 23. aprīlī uz tikšanos bija aicinājis vēstules parakstītāju pārstāvjus un Augstākās tiesas priekšsēdētāju, lai pārrunātu izveidojušos situāciju.

Valsts prezidents un Augstākās tiesas priekšsēdētājs saņēmis arī eksprezidentu Gunta Ulmaņa un Vairas Vīķes-Freibergas parakstītu petīciju, kam pievienojušies aptuveni 3000 interneta lietotāju ar aicinājumu atkārtoti izvirzīt ģenerālprokurora amatam Jāni Maizīti.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pozitīvi vērtē jebkuru viedokļu publiskošanu saistībā ar ģenerālprokurora kandidāta virzīšanu, taču nevienu viedokli neizceļot prioritāri pār citiem. Izdarot secinājumus un pieņemot lēmumu par nākamo ģenerālprokurora amata kandidātu, Ivars Bičkovičs ņems vērā visus viņam pieejamos paustos viedokļus.

 

Informāciju sagatavoja

Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece

E-pasts: rasma.zvejniece@at.gov.lv, tālrunis: 67020396, 28652211